Wyjazd do Auschwitz-Birkenau i pielgrzymkę na Jasną Górę

abirk_201700001
20 kwietnia 2017r. uczniowie klas drugich naszej szkoły odbyli wyjazd na największe cmentarzysko Europy z czasów II wojny – Auschwitz-Birkenau. Wyjazd pod opieką wychowawców: Katarzyny Szczepańskiej, Małgorzaty Kudyby, Dagmary Kubali, Pawła Jonczyka, Anny Gaj, Tomasza Olczyka, Tomasza Karolińskiego i Mateusza Rudzińskiego zorganizowała nauczycielka historii Małgorzata Szamburska.
Uczniowie mogli uzupełnić wiedzę zdobyta już na zajęciach lekcyjnych dzięki obejrzeniu miejsca kaźni wielu narodów i wysłuchaniu tragicznych historii więźniów opowiedzianych przez przewodników. Wielu z nas zadaje sobie pytanie:”Dlaczego ludzie ludziom zgotowali ten los?”

W tym samym dniu uczniowie klas trzecich pod opieką Sławomira Wieczorka i wychowawców:R. Tomy, B. Kielar,J. Żaka. M. Szmich, A. Pęciny i E. Olejnik odbyli pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych.

O godzinie 11.00 maturzyści uczestniczyli we mszy świętej celebrowanej przez księży katechetów naszej szkoły: ks. M. Tyszeckiego, ks.M. Kacprzaka oraz ks.T. Sowika. Do Piotrkowa wróciliśmy pokrzepieni duchowo.