Warsztaty językowe na zajęciach języka angielskiego (spotkania międzynarodowe) – maj 2019

spotmlodz2019
Uczniowie II LO mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach zarówno z native speakers jak i gośćmi z miasta partnerskiego Ness Ziona. 23 maja grupy z klas 1 E,F i 2 A,E,F mogły spotkać się z przedstawicielami obozu językowego English Camp, który będzie organizowany w lipcu w naszym mieście. Zajęcia były wypełnione grami i zabawami językowymi, uczniowie mogli powtórzyć słownictwo i porozmawiać w języku angielskim z gośćmi z Kanady. Lekcje te odbyły się pod opieką pani Dagmary Kubali.

Natomiast drugie spotkanie miało miejsce 27 maja, kiedy w ramach zajęć języka angielskiego w klasie 1 F przeprowadzone zostały warsztaty integracyjne z czterema uczniami z Izraela. Uczniowie ci, reprezentowali swoje miasto w czasie Festiwalu Miast Partnerskich i zostali zaproszeni na zajęcia w II LO przez panią Lidię Chęcińską. W czasie warsztatów uczniowie mogli porozmawiać na tematy związane z ich zainteresowaniami, upodobaniami, wymienić się informacjami na temat rodzinnych miast i nauczyć nawzajem paru zwrotów w języku polskim i hebrajskim.
Warto też wspomnieć, że dwoje z naszych uczniów – Julia z 1 A i Krystian z 1 F byli wolontariuszami w czasie Festiwalu Miast Partnerskich i mieli okazję spędzić trochę czasu z gośćmi z Izraela, ćwicząc przy okazji swoje umiejętności językowe.