Przedstawienie PRZEDWOJENNI MIESZKAŃCY PIOTRKOWA

1
W środę 24 maja uczniowie i absolwenci II LO zaprezentowali krótkie przedstawienie dotyczące  mniejszości narodowych żyjących w Piotrkowie Trybunalskim przed II wojną światową. Program edukacyjno-artystyczny został przedstawiony uczniom Szkoły Podstawowej Nr 16 (głównie klasie III A oraz innym podopiecznym świetlicy), a także uczniom klas z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Rafała Orlewskiego.

Spektakl został przygotowany i zaprezentowany przez – Olę, Natalię, Klaudię i Mateusza (naszych świeżych absolwentów) jak i Gabriela i Mateusza z klasy II A. Są oni autorami scenariusza, który opowiada o dwóch rodzinach – rosyjskiej i żydowskiej mieszkających w Piotrkowie. W czasie spektaklu Natalia jako narrator tłumaczyła  kwestie związane z obrzędami i zwyczajami charakterystycznymi dla tych religii. Dzieci oglądające scenki mogły też zadawać pytania o zagadnieniach, które ich zainteresowały.
Uczniowie II LO są też autorami dekoracji, wspaniałe tła dla scenek zostały przygotowane przez Olę. Wielką rolę odegrał także Maciek, który pomagał w kwestiach technicznych (pełniąc na przykład rolę stojaka dla dekoracji przez część spektaklu). Opiekę nad grupą reprezentującą wolontariat szkolny sprawowała pani Lidia Chęcińska.
Przedstawienie zostało bardzo dobrze odebrane przez młodą publiczność, która słuchała z zainteresowaniem. Nasi uczniowie byli chwaleni za kreatywność, zaangażowanie i chęć działania przez wszystkich oglądających spektakl.