II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Marii Skłodowskiej - Curie

W tym roku szkolnym udało nam się przeprowadzić kilka akcji pomocowych. Wykorzystując zakończenie semestru chcielibyśmy przedstawić działania, które zostały przeprowadzone dzięki życzliwości nauczycieli i uczniów II LO. Cały pierwszy semestr zbieraliśmy (i zbieramy nadal)  dary dla Schroniska dla Zwierząt w Piotrkowie Tryb. Jeśli chcecie dołączyć do zbiórki, cały czas można to zrobić.
Przystąpiliśmy do Szlachetnej Paczki i zorganizowaliśmy 16 paczek  z artykułami  spożywczymi, chemicznymi, wersalką które zostały przekazane pani  Barbarze, podopiecznej Szlachetnej Paczki w czasie finału  8 grudnia 2018 r.; ponownie wielkie podziękowania dla uczennicy klasy 2 C, Wiktorii, dzięki której mogliśmy przekazać kanapę.
 
Witamy was w Nowym Roku, kończąc jeden semestr i zaczynając drugi. Jest to dobry czas na podsumowanie wydarzeń z ostatnich kilku miesięcy.
 
W środę 24 maja uczniowie i absolwenci II LO zaprezentowali krótkie przedstawienie dotyczące  mniejszości narodowych żyjących w Piotrkowie Trybunalskim przed II wojną światową. Program edukacyjno-artystyczny został przedstawiony uczniom Szkoły Podstawowej Nr 16 (głównie klasie III A oraz innym podopiecznym świetlicy), a także uczniom klas z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Rafała Orlewskiego.
 
Zbiórka na Górę Grosza już skończona! Udało nam się zebrać kwotę 195,06 zł. Dziękujemy ogromnie nauczycielom i uczniom, którzy dorzucili swoje grosze.
 
11-01-2016

Gala wolontariatu

5 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, Piotrkowskie Centrum Wolontariatu zorganizowało uroczystą galę, w czasie której nagrodzono osoby i instytucje zasłużone w działalności non profit.  Nasza szkoła nominowała  Panią pedagog Iwonę Stefaniuk do tytułu – wolontariusz roku 2015. Chcieliśmy w ten sposób podziękować i wyrazić uznanie dla działalności Pani pedagog w tym zakresie, ponieważ przez wiele lat opiekowała się szkolnym kołem wolontariatu i udało jej się zrealizować wiele interesujących projektów. Pomimo tego, że nie jest już opiekunką szkolnego koła wolontariatu cały czas angażuje się i organizuje akcje, które mają na celu pomoc innym ludziom.
 
W weekend 12-13 grudnia odbył się XV finał Szlachetnej Paczki. Dzięki pomocy nauczycieli i uczniów naszej szkoły udało nam się zorganizować paczkę dla jednej z rodzin, właściwie  19 paczek ze środkami czystości, jedzeniem, zabawkami dla dzieci, a także rzeczami, które rodzina opisała jako swoje potrzeby (ręczniki, tablet, pistolet do kleju, miarka laserowa).
Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali przynosząc produkty, a także uczennicom z klasy I E, które pomagały w pakowaniu.

 
04-12-2015

Szlachetna Paczka

W tym roku wzorem lat poprzednich przystąpiliśmy do akcji Szlachetna Paczka; przedstawiciele klas zostali poinformowani o przydziale zadań. Każda z klas ma do zakupienia konkretne przedmioty (zwykle jest to chemia użytkowa bądź jedzenie), które stworzą paczkę od naszej szkoły. Dokładny opis rodziny i jej potrzeb znajduje się na tablicy wolontariatu na I piętrze. Prosimy o przynoszenie rzeczy do poniedziałku (7 grudnia) ponieważ przygotowanie całości paczki nie jest takie proste. Zapraszamy też do kontaktu tych, którzy mają ciekawe pomysły jak w zbiórkach pomóc.

04-12-2015

Góra Grosza

Ruszamy  z akcją Góra Grosza!
W  różnych miejscach w szkole pojawią się pojemniki, można tam wrzucać grosze. Po ich przeliczeniu przekażemy je Fundacji Nasz Dom, organizatorowi akcji.
Drodzy uczniowie II LO (a także wszyscy czytający ten artykuł) informujemy was, że czeka nas seria działań przedświątecznych. Kiedy wielkie centra handlowe zaczynają nas kusić przygotowanymi przez specjalnie do tego zatrudnionych stylistów wystawami, przedstawiając nam wszelkie „must have” opcje zakupów świątecznych, pomyślmy o tych, których prezentacja nieco odbiega od wystroju świątecznego. Pomyślmy też o tym, co jest w życiu tak naprawdę ważne.
Przypominamy o tym, że wciąż zbieramy jedzenie dla zwierzaków do schroniska. Bardzo się cieszymy, że chcecie pomagać zwierzętom, ale oprócz słów potrzebujemy coś więcej żeby im dać. Prosimy więc ponownie, abyście przyłączyli się do akcji, przynosząc artykuły dla zwierząt (przede wszystkim jedzenie)