„Upoluj swoją książkę”

czytaj17
2 listopada ruszyła akcja, do której przyłączyła się nasza szkoła „Upoluj swoją książkę”. Akcja ta potrwa od 2 do 30 listopada i jej celem jest propagowanie idei czytelnictwa i zachęcanie młodzieży do czytania książek. Projekt ten jest organizowany w ramach akcji Czytaj PL. Inicjatorami i organizatorami tej akcji są: Instytut Książki we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformą e-bookową Woblink.com.
II Liceum znalazło się w gronie 1000 szkół ponadgimnazjalnych, które zostały zakwalifikowane do tego projektu. W ramach tej akcji uczniowie naszej szkoły będą mogli za darmo przeczytać i posłuchać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Do szkoły trafiły plakaty z okładkami 12 książek i kodem QR. Aby pobrać książkę i móc ją przeczytać wystarczy pobrać aplikację i kod. Projekt ten nie ma jedynie charakteru incydentalnego, ale może stać się częścią akcji promującej ideę czytelnictwa i pokazywania młodzieży, że czytanie naprawdę może być „fajne”.