II Liceum Ogólnokształcące patriotycznie

kosciusz17001
13 października chór II LO pod kierunkiem pani profesor  Renaty Tomy uświetnił swoim występem odprawianą w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej mszę za ojczyznę oraz w intencji społeczności II LO.  Uczniowie przepięknie wykonali pieśni religijne, ale także patriotyczne i niepodległościowe.
O tym, jak  niezwykły był to występ świadczy podwójna owacja zebranych na mszy piotrkowian. Występ chóru stał się także wstępem do uroczystości, w której organizację również zaangażowała się nasza szkoła. Kontynuacją występu chóru była uroczystość zorganizowana z okazji 200-setnej rocznicy śmierci wielkiego Polaka i patrioty-Tadeusza Kościuszki, która odbyła się 16 października również w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej oraz w Parku im. Ks. J. Poniatowskiego. Obchody tej rocznicy zostały zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa, a uczniowie należący do chóru zapewnili oprawę muzyczną, ale także zainicjowali wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.