Dzień Głośnego Czytania Biblii

czytabiblie17_001
9 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się Dzień Głośnego Czytania  Biblii. To już III edycja Dnia Głośnego Czytania Biblii, którego organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna, WODN w Piotrkowie Trybunalskim i Centrum idei „Ku Demokracji”.
W tym roku do czytania została wybrana Księga Sędziów. Duchowni, przedstawiciele różnych instytucji, a także nauczyciele i uczniowie czytali fragmenty kolejnych rozdziałów księgi. Do tej akcji w tym roku dołączyli także uczniowie z naszej szkoły. Marcel i Ola z klasy III B czytali fragmenty 10 i 11 rozdziału Księgi Sędziów. Ich interpretacja tej poruszającej trudne kwestie księgi skłaniała do refleksji i zadumy nad życiem, dobrem i złem oraz naturą człowieka.