Wycieczka do Drezna

drezno160005
Grupa uczniów klas 3A, 3B i 3E wyjechała wraz z opiekunami w dn. 3 – 5 października 2016 r. na wycieczkę szkolną, której celem było zwiedzanie zabytków Dolnego Śląska oraz pobyt w stolicy Saksonii – Dreźnie.
W tym pięknym mieście, jednym z ważniejszych centrów kultury naszego zachodniego sąsiada uczniowie mieli możliwość poznać zabytkową, odrestaurowaną starówkę powstałą pod patronatem królów Polski – Augusta II Mocnego i Augusta III. Głównym punktem programu była wizyta w Galerii Starych Mistrzów drezdeńskiego Zwingeru, gdzie z można było zachwycać się dziełami malarskimi największych artystów w dziejach sztuki, m. in. Rafaela, Rembrandta, Rubensa, Vermeera czy Canaletta. Z równym zainteresowaniem nasi uczniowie zwiedzali zamek w Książu, centrum Wrocławia oraz malowniczy Karpacz ze Świątynią Wang już przyprószoną śniegiem.