Wolontariat Szkolny z II LO - laureatem VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Poszukiwany Poszukiwana 2016”

dypwolon16
Z wielką przyjemnością informujemy, że zostaliśmy wyróżnieni tytułem laureata w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fabrykę Aktywności Młodych. Znaleźliśmy się w grupie 20 najlepszych grup wolontariackich z całego kraju. Jako opiekunka wolontariatu chciałabym podziękować uczniom, dzięki którym zdobycie takiego wyróżnienia było możliwe.
W tym roku szkolnym udało nam się uczestniczyć w wielu dużych akcjach typu Góra Grosza czy Szlachetna Paczka, ale też staraliśmy się reagować na bieżące wyzwania. W naszej szkole jest grupa uczniów, którzy pomagają, nie zwracając na siebie zbyt wiele uwagi.  Myślę jednak, że należy o tych osobach napisać, ponieważ to właśnie ich działania zebrane razem, sprawiają, że wolontariat ma serce (a nie tylko plan działania). Chciałabym gorąco podziękować osobom, które starają się pomagać w schronisku – Ewa, Wiktoria i Ksenia z II E, tym, którzy pomagają w lekcjach dzieciom z Domu Małego Dziecka – Oli, Magdzie z II A i Maćkowi z II B, grupie wolontariuszy związanej ze Światowymi Dniami Młodzieży – Natalii, Oli i Klaudii z II A, absolwentkom – Patrycji z III A (członkini Młodzieżowej Rady Miasta), Oldze z III A i Martynie z III B za współpracę ze Stowarzyszeniem SZANSA, Martynie z III E, Małgosi i Ani z III B, które wspierały nas w różnorodnych akcjach.
Grupa uczniów, którzy nas wspierali i pomagali jest dużo większa, są to zazwyczaj osoby, dla których naturalne jest to, że reagują kiedy widzą, że pomoc jest potrzebna. Chciałabym, aby każda z tych osób wiedziała jak jest ważna i jak jest wyjątkowa.
Mówiąc o wolontariacie II LO warto wspomnieć, że istnieje on od wielu lat. Pierwsza jego opiekunka, Pani pedagog Iwona Stefaniuk, sprawiła, że nadany został pewien kierunek, jakim jest zaangażowanie się w społeczność lokalną i nawiązywanie kontaktów z innymi grupami. Dlatego też ważną rzeczą dla nas jest współpraca i wspieranie działań Piotrkowskiego Centrum Wolontariatu, które zrzesza wiele stowarzyszeń i organizacji charytatywnych. Obecnie prowadzona jest akcja zbiórki dla jednego z harcerzy – WYPOWIEDZ WOJNĘ RAKOWI, w ramach której 18 czerwca odbędzie się koncert w MOK. Zapraszamy was do uczestnictwa! Przy okazji przypominamy o innej akcji DAJ WŁOS, w której można za darmo skorzystać z usług fryzjera i obciąć włosy, pod warunkiem, że zostaną one podarowane na peruki dla osób po chemioterapii. Jeśli ktoś jest zainteresowany warto szukać informacji na temat konkretnego salonu i godzin przyjęć w lokalnych mediach.
Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali, zarówno uczniom jak i nauczycielom II LO – jesteście WSPANIALI!
Jedna z opiekunek wolontariatu - Lidia Chęcińska