Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/ AIDS

hivaids2019
Dwa dwuosobowe zespoły – Klaudia Jureńczyk i Jan Osuch oraz Karolina Pietrzyk i Aleksandra Przewoźnik – uczniowie klasy II E w piątek 29 listopada wzięły udział w finale Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/ AIDS. Kilka tygodni wcześniej, obie ekipy, jako jedne z nielicznych pomyślnie przeszły eliminacje okręgowe. Uczniowie do olimpiady przygotowywały się pod kierunkiem pani profesor Elżbiety Kuliczkowskiej – Hase. W finale, który odbył się w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi zaprezentowało się 50 najlepszych zespołów z całego województwa. Wygrała ekipa z Liceum Politechniki Łódzkiej, która w finale była już po raz trzeci. Więc za rok szanse naszych drużyn będą znacznie większe.
Na rozwiązanie bardzo trudnego testu (zwycięska ekipa zdobyła 74 z 80 możliwych punktów) przeznaczona była tylko godzina, ale w oczekiwaniu na wyniki organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników i opiekunów. Podczas gdy uczestnicy oglądali pokaz w planetarium, opiekunowie zwiedzali  EC1 zapoznając się bogatą ofertą edukacyjną Centrum Nauki i Techniki. Przed uroczystym ogłoszeniem wyników wszyscy zwiedzili czasową wystawę Świat Superbohaterów.