Uczniowie II LO na Zamku Królewskim w Warszawie

zamekkrol
Grupa uczniów z klasy 1 F została zakwalifikowana do udziału w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych, która odbyła się 12 czerwca 2018 na Zamku Królewskim w Warszawie. Głównym organizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu po raz drugi z prezentacją działań, które zostały zrealizowane w ramach projektu charytatywnego „Pomagaj- uśmiech dawaj!”. Jesienią i zimą zorganizowaliśmy zbiórkę na portalu crowdfundingowym pomagamy.im, której celem było zebranie środków na leczenie i rehabilitację dwójki dzieci – Marysi i Aleksa.
Dzieci te są pod opieką fundacji, ich rodziny starają się zaangażować społeczność lokalną w pomoc. Dzięki zaangażowaniu grupy uczniów z klasy 1 F i całej społeczności szkolnej, w tym chóru szkolnego, udało nam się zebrać środki, które zostały wpłacone na pomagamy.im a później przekazane do fundacji. Teraz mieliśmy okazję zaprezentować nasze działania w szerszym gronie w czasie warsztatów i uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez CEO. Czwórka naszych uczniów brała udział w warsztatach pod tytułem „Ocalić od zapomnienia” i „Włącz energię w grupie”, natomiast opiekunka, pani Lidia Chęcińska uczestniczyła w zajęciach dla nauczycieli (m.in. „Jak świętować Niepodległą?”).
Udział w OPPM to ciekawe inspirujące i motywujące do dalszych działań wydarzenie, dzięki któremu mogliśmy się poczuć wyróżnieni przez tak znakomitą lokalizację.