Turniej klasowy na Dzień Dziecka

turnszkol16
W piątek 10 czerwca  z „małym poślizgiem” uczciliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Opiekunka SU p. Małgorzata Kudyba przygotowała Turniej klasowy, w którym wzięły udział 3- osobowe drużyny z kl. I i II.
Wyzwań, z którymi uczniowie musieli się zmierzyć nie brakowało.
W I konkurencji, czyli kalamburach filmowych musieli wykazać się umiejętnością porozumiewania się bez słów (lub prawie bez słów). W II konkurencji drużyny musiały rozwiązać zagadkę, dzięki której poznały miejsce, do którego miały się udać, aby dostać kolejne zadanie i zagadkę – oczywiście zadanie było na czas. III konkurencja sprawdzała podstawową wiedzę uczniów na temat naszej szkolnej rzeczywistości – był to wielki test wiedzy o II LO. W IV konkurencji uczniowie rozwiązywali na czas krzyżówkę, a w ostatniej V konkurencji drużyny musiały wykazać się „zgraniem”, umiejętnością współpracowania oraz zdolnościami konstruktorskimi, bowiem w ciągu 5 minut mieli zbudować z otrzymanych materiałów(makaron, pianka, sznurek, taśma malarska) jak najwyższą wieżę.
 Emocji nie brakowało, a wszystkie drużyny wykazały się zaangażowaniem i odkryły w sobie ducha rywalizacji. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden – najlepszą z najlepszych okazała się klasa II b. Zwycięzcy są już znani, ale oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie niezwykle cennych nagród zwycięskiej drużynie nastąpi 24 VI podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.