Święto szkoły - podsumowanie

swszkol16v0026
W piątek w naszej szkole odbyła się bardzo ważna dla całej społeczności II LO uroczystość – wspólnie uczciliśmy wygraną w Plebiscycie na najfajniejszą szkołę ponadgimnazjalną, a także ponownie gościliśmy gimnazjalistów, którzy licznie przybyli do naszej Alma Mater. Atrakcji nie brakowało. Gimnazjaliści mogli zwiedzić naszą szkołę, ale mieli także możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach, warsztatach i spotkaniach.
Na naszych uczniów i gości czekała także prawdziwa niespodzianka -  pokazowy trening siatkówki z wicemistrzem Świata i mistrzem Europy Michałem Bąkiewiczem, a później mecz – nauczyciele kontra uczniowie. Mecz był naprawdę widowiskowy, a walka zacięta, ale okazało się, że uczeń przerósł mistrza, wygrała młodość nad doświadczeniem i zwyciężyła  drużyna uczniowska.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli także w zmaganiach konkursowych podczas Turnieju klasowego zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Drużyny reprezentujące klasy pierwsze i drugie wykazały się zaangażowaniem, umiejętnościami i wiedzą, ale trofeum mogła zdobyć tylko jedna drużyna. Zwycięską klasą okazała się 2b.
Na zakończenie tego fantastycznego dnia wszyscy – nauczyciele, uczniowie i nasi gości- gimnazjaliści – zebrali się na sali gimnastycznej, aby wspólnie się bawić i świętować . Były piosenki w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły, żarty i dowcipy z ławy szkolnej, a także niespodzianka dla nauczycieli, którzy, dzięki swoim umiejętnościom oratorskim  oraz poczuciu humoru zasłużyli na wyróżnienie i otrzymali od uczniów nagrodę i tytuł „Złotoustych”.
W kalendarzu szkolnym jest wiele uroczystości ważnych, które przypominają o istotnych dla nas, Polaków, wydarzeniach, postaciach i wartościach. Ale nie można zapominać i o takich, których znaczenie jest równie istotne, bowiem pomagają budować więzi i tworzyć szkolną wspólnotę. Piątek 10 VI zdecydowanie sprzyjał tworzeniu relacji, integrowaniu, a także udowodnił, że w naszej szkole jest niepowtarzalny klimat, który tworzą  niezwykli i, po prostu, fajni ludzie.