II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Marii Skłodowskiej - Curie

ślubowanie klas pierwszych

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
zdjęcie
Nadszedł dzień oczekiwany przez całą społeczność II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim, a szczególnie przez klasy pierwsze… W środę, 16 września, o godzinie 11.00  odbyło się ślubowanie klas pierwszych.
Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną i zagrożenie wirusem Covid 19, ślubowanie odbyło się przed głównym wejściem do budynku szkolnego. Na szczęście pogoda dopisała! W pełnym, ale łagodnym jesiennym słońcu, wśród szkolnego ogrodu, uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Wierność rocie przysięgi, która wyraża najważniejsze wartości kultywowane przez szkołę, zaprzysięgli na sztandar II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie uczniowie klas pierwszych: klasy 1a, wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Szamburską, klasy 1b, wraz z wychowawczynią Panią Izabellą Filipczak – Szulc, klasy 1c, z wychowawczynią Panią Beatą Wolską, klasy 1d, z wychowawcą Panem Dariuszem Sońtą oraz klasy 1e pod opieką wychowawcy Pani Barbary Kielar. Uroczystość rozpoczęła  Dyrektor szkoły, Pani Bożena Janowska przypominając w swoim przemówieniu tradycje szkoły i szczytne okresy w jej historii. Wyraziła także radość i nadzieje związane z przyjęciem do społeczności uczniowskiej licznej i obiecującej grupy nowych uczniów. Uroczystość uświetnił chór II Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem Pani Renaty Tomy, który wykonał polską pieśń narodową oraz hymn II LO w Piotrkowie Trybunalskim.          

Po tak wspaniałym początku klas pierwszych mamy nadzieję na dalszy ciąg na równie dobrym poziomie – trzymajcie się! Życzymy powodzenia, siły do nauki, zapału i pewności, że II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim jest właśnie Waszym miejscem na ziemiJ.
powrót