Seminarium kontaktowe eTwinning

seminariumetwinning
Nauczycielka języka angielskiego, pani Lidia Chęcińska została zakwalifikowana i wzięła udział w seminarium kontaktowym eTwinning, które odbyło się w Belgradzie w dniach 26-28.04.2017.  W czasie seminarium zostały omówione najważniejsze założenia platformy eTwinning i możliwości jakie ona daje, zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. Większość czasu seminarium zajęły warsztaty praktyczne, kiedy to nauczyciele reprezentujący prawie wszystkie kraje europejskie, zostali podzieleni na mniejsze grupy i razem pracowali tworząc zarysy projektów.
Uczniowie z grup językowych pani Chęcińskiej będą uczestniczyli w projekcie eTwinning razem ze szkołami z Belgii, Serbii, Bułgarii i Litwy  dotyczącym zmian jakie mają miejsce w różnych sferach życia. Projekt ten będzie realizowany w przyszłym roku szkolnym.  Będzie polegał na twórczym wykorzystaniu narzędzi ICT do stworzenia różnorodnych prezentacji, które zostaną zamieszczone na platformie eTwinnig (gdzie inny użytkownicy portalu, uczestnicy projektu będą mogli je obserwować, komentować itp.).