II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Marii Skłodowskiej - Curie

Przedświąteczne akcje społeczne

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
szlachetnapaczka16
Listopad i grudzień to dla nas dwa pracowite miesiące. Kontynuujemy zbiórkę karmy dla zwierząt z piotrkowskiego schroniska i przystępujemy (jak co roku) do dwóch akcji – Góry Grosza i Szlachetnej Paczki.
 
Zanim akcje zostaną opisane, chciałybyśmy podziękować następującym klasom – I E, II E, II F, III C i III E za przyniesienie artykułów szkolnych dla Oratorium O.O. Bernardynów.

Rzeczy te zostały już przekazane do świetlicy. Kierujemy także wielkie podziękowania dla klasy II F, która przyniosła jako pierwsza karmę i puszki z jedzeniem dla zwierząt. Ilość produktów przekazanych przez klasę jest naprawdę wielkim pozytywnym zaskoczeniem, ponieważ zdajemy sobie sprawę jakim wyzwaniem było zorganizowanie przyniesienia tak dużej ilości jedzenia. Jeszcze raz – dziękujemy.

Oto wydarzenia, w których będziemy uczestniczyć:
  • Góra Grosza polega na zbiórce monet, oznaczone pojemniki (skarbonki) pojawią się w różnych pracowniach. Można się przyłączyć wsypując tam grosze (bądź złotówki).
  • Szlachetna Paczka to akcja organizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA, która polega na przygotowaniu paczek dla wybranej rodziny.
Poniżej znajduje się opis ludzi, którym będziemy pomagać w tym roku. Poprosimy aby każda klasa zakupiła odpowiednie produkty, zorganizujemy fundusze na droższe rzeczy (ubrania, buty), następnie je zapakujemy i przekażemy wolontariuszom w czasie wielkiego finału 10-11.12.16r.

W każdej z tych akcji najważniejszy jest zespół, można praktycznie doświadczyć jak ważna jest współpraca, i choćby maleńka pomoc ma znaczenie. Zachęcamy was serdecznie do aktywnego udziału w tych akcjach. Pamiętajcie, że jesteśmy otwarci na propozycje dotyczące różnych form pomocy.
Opiekunki wolontariatu
 
Opis rodziny wybranej w Szlachetnej Paczce
Magdalena (25 l.) mieszka z tatą Romualdem (70 l.). Magdalena była zdrową, pełną planów na swoją przyszłość dziewczyną, a do tego bardzo zdolną uczennicą. Będąc na studiach Magdalena zachorowała na schizofrenię. Stan jej zdrowia zmusił ją do przerwania nauki. Na domiar złego mama Magdaleny zachorowała na nowotwór. Niestety po trzech latach ciężkiej walki z chorobą zmarła w maju tego roku. Śmierć mamy spowodowała całkowite pogorszenie jej stanu zdrowia oraz ciężką depresję. Magdalena mieszka razem z tatą, który także choruje na bardzo poważną chorobę oczu- zwyrodnienie plamki żółtej. Źródłem utrzymania jest emerytura, renta rodzinna i zasiłek pielęgnacyjny, co tworzy kwotę 2593zł. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania (700 zł) oraz wydatków na leki (270 zł) na życie pozostaje na osobę 811,50zł. Mimo ciężkiej choroby i nieszczęściu jakie dotknęło rodzinę nie skarżą się i wspierają się wzajemnie. Magdalena stara się walczyć o siebie i swoją samodzielność. Podjęła terapię w ośrodku terapii zajęciowej, dzięki czemu uczy się od nowa kontaktu ze społeczeństwem, nawiązuje znajomości, przełamuje swoje bariery oraz rozwija swoją pasję, czyli malarstwo. Poza tym próbuje swoich sił w studium zaocznym i nieśmiało zaczęła marzyć, by moc wrócić na swoje wymarzone studia i usamodzielnić się. We wszystkich tych staraniach o lepsze jutro wspiera ją kochający tata. Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wymieniła odzież i obuwie zimowe, bo stare są zniszczone oraz wszelkie artykuły spożywcze.
Potrzeby rodziny - odzież i obuwie, stare są zniszczone; żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach; środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów.
 
 
powrót