Poetycki flash mob

flash_170001
21 marca z okazji Światowego Dnia Poezji sprawdzaliśmy, czy poezja jest w stanie poruszyć tłumy.  Sprawdziliśmy to w formie poetyckiego flash moba. W miejscach publicznych- na przystankach, w autobusach, pod Focus Mall uczniowie z naszej szkoły – Ada, Karolina, Beata, Martyna, Madzia, Adrian i Marcel recytowali, a raczej skandowali wiersz Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”.
Wszystko to zarejestrowała nasza operatorka Nina.  Misję wykonaliśmy w pełni- udało nam się zwrócić uwagę piotrkowian i wprowadzić ich do świata poezji. Niektórzy mieszkańcy naszego miasta włączyli się do tej akcji i wspólnie z nami czytali wiersz. Akcja spotkała się z życzliwym, a nawet entuzjastycznym odbiorem , np. na jednym z przystanków nasz happening został nagrodzony brawami i otrzymaliśmy pełne sympatii gratulacje.