PIOTRKÓW CZYTA POEZJĘ

ksiazki2017
W ramach obchodów Światowego Dnia Poezji Centrum idei „Ku Demokracji” wspólnie z naszą szkołą organizuje akcję „PIOTRKÓW CZYTA POEZJĘ”.
Celem akcji jest promowanie czytania poezji i uświadomienie młodym ludziom, że poezja jest ciągle żywa, że będzie istniała, dopóki będzie istnieć ludzkość.
21 marca o godzinie 10.00 w piotrkowskich szkołach będziemy czytać wybrany wiersz (np. w salach lekcyjnych, na sali gimnastycznej, w bibliotece, czy za pośrednictwem radiowęzła). O wyborze wiersza zdecydują piotrkowianie.
Głosowanie potrwa do 15 III, a jego wynik i tytuł zwycięskiego wiersza zostanie ogłoszony 17 marca na facebooku na profilu II Liceum Ogólnokształcącego i na stronie internetowej II Liceum Ogólnokształcącego.
Zachęcamy wszystkich Państwa do udziału w akcji „PIOTRKÓW CZYTA POEZJĘ” oraz głosowania na wiersz, który będzie czytany w ramach tej akcji.

Głosować można na facebooku na profilu II LO spośród  następujących propozycji:
  1. Wisława Szymborska, Życie na poczekaniu
  2. Tadeusz Różewicz, List do ludożerców