II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Marii Skłodowskiej - Curie

Otrzęsiny 2017/2018

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
zdjęcie
Naprawdę hucznie, bo przez cały tydzień – od 18 do 22 września obchodzone były w naszej szkole otrzęsiny klas pierwszych. Pierwszoklasiści musieli się zmierzyć z wieloma wyzwaniami, które miały pokazać ich kreatywność,  poczucie humoru, umiejętności dedukcyjne, ale przede wszystkim miały pokazać, że już zaczęli stanowić zgrane zespoły. Była zatem zamiana ról – dziewczyny wcielały się w role chłopców i odwrotnie. Był dzień pidżamowy, dzień lizusa, dzień wyzwań i zagadek logicznych.
 
W piątek, a więc ostatniego dnia otrzęsinowych zmagań odbył się wielki finał, który był ostatnią szansą, aby powalczyć o zwycięstwo.  Organizatorzy otrzęsin, ubiegłoroczni zwycięzcy – uczniowie z klasy II e pod kierunkiem wychowawczyni – p. Izabeli Niewiadomskiej, przygotowali dla swoich młodszych kolegów wiele ciekawych konkurencji. Uczniowie z klas pierwszych mieli zatem okazję zaprezentować swoje wersje znanych teledysków, rysowali karykatury wychowawców, musieli się wykazać umiejętnościami aktorskimi, zmagali się z presją czasu podczas konkurencji wiązania sznurowadeł, a także przedstawili klasowe wcielenia patronki naszej szkoły – Marii Skłodowskiej-Curie.
Wszystkie klasy były fantastycznie przygotowane, zaangażowane, a walka o pierwsze miejsce była naprawdę zacięta i do końca nie było wiadomo, które klasy znajdą się na podium i kto zwycięży. Zwyciężyła klasa I e, a na pozostałych miejscach na podium stanęły – klasa 1f i 1c. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy, a „wielka trójka” dodatkowo otrzymała kartę niepytania (za pierwsze miejsce – 3 dni niepytania, z drugie- 2 dni, a za  trzecie – 1 dzień).
Klasa 1E otrzymała także nagrodę specjalną  - możliwość zorganizowania otrzęsin w przyszłym roku.
 
powrót