Ogólnopolska Sieć Edukacyjna w II LO

LOGO_OSE
Na początku marca nasza szkoła rozpoczęła procedury związane z przystąpieniem do projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji.
Operatorem projektu jest NASK - Państwowy Instytut Badawczy, który współtworząc projekt czuwa nad jego bezpieczeństwem.
Dzięki szybkiej reakcji staliśmy się jedną z pierwszych szkół w Piotrkowie, która może już w pełni korzystać z OSE. W ramach projektu otrzymaliśmy osprzęt sieciowy wraz z instalacją oraz dostęp do: szybkiego, symetrycznego, szerokopasmowego i bezpiecznego Internetu. Ponadto na pierwszym piętrze zainstalowano Access Point OSE, umożliwiający korzystanie z sieci na terenie szkoły. Na początku czerwca zaraz po podłączeniu usługi przystąpiliśmy do: instalacji certyfikatów, rekonfiguracji sieci i prac związanych z dostrojeniem OSE do pozostałych urządzeń w naszej szkolnej sieci komputerowej. Obecnie do OSE podłączone są wszystkie stanowiska pracowni informatycznej przeznaczone dla uczniów i nauczycieli.

Koordynatorem projektu był nauczyciel informatyki: Paweł Bąkiewicz.