II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Marii Skłodowskiej - Curie

Nasza jesienna Warszawa

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
zdjęcie
W minioną środę, 25 września, w ramach integracji klasowej (klasa  Iap) wraz z wychowawczynią p. Edytą Cieślak oraz p. Renatą Tomą postanowiliśmy uprzyjemnić sobie jesień oglądając Warszawę w z bliska.
Na początku udaliśmy się do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie podziwialiśmy min. zabytkową broń i pełne  zbroje naszej husarii – jeźdźców i koni, oryginalne sztandary polskich chorągwi oraz czarną biżuterię z czasów powstań narodowych. W galerii na zewnątrz oglądaliśmy zabytkowe już samoloty, czołgi, pojazdy opancerzone, moździerze i inny sprzęt wojsk lądowych i powietrznych (co widać na zdjęciachJ). Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, aby za sprawą pani przewodnik poznać historię powstania parku, jego oświeceniowe i wojenne losy, a także wnętrza Pałacu Myślewickiego. Pogoda nam dopisywała. Przy okazji zobaczyliśmy także, jak na żywo wygląda manifestacja pod siedzibą Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Na zakończenie udaliśmy się na małe zakupy i posiłek do popularnej galerii handlowej Złote Tarasy. W drodze powrotnej, choć padał już deszcz, humory nam dopisywały, a w autokarze rozległ się śpiew młodzieżowych piosenek (ps. jechało kilka osób z chóru szkolnego).
Do zobaczenia na kolejnej wyprawie!
Klasa Iap
powrót