II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Marii Skłodowskiej - Curie

Międzynarodowe spotkanie młodzieży w II LO

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
zdjęcie
W środę 04 września 2018 gościliśmy w murach szkoły delegację ze szkoły Golda Meir High School z miasta partnerskiego Ness Ziona w Izraelu liczącą ponad 100 osób. Uroczyste otwarcie spotkania odbyło się na sali gimnastycznej z udziałem szkolnego chóru dyrygowanego przez panią Renatę Tomę. Gościliśmy także kierownika Referatu Edukacji pana Radosława Kaczmarka.
Po części oficjalnej uczniowie zostali podzieleni na mniejsze grupy i razem z uczniami z II LO a także goszczącymi u nas uczniami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 uczestniczyli w warsztatach. Były to głównie zajęcia integrujące, nastawione na komunikację, wykorzystujące pracę w małych grupach. Uczniowie mieli okazję porozmawiać po angielsku i poznać się lepiej. Poruszane tematy dotyczyły przede wszystkim codziennego życia uczniów, ich zainteresowań i relacji, ale także dotyczyły zagadnień kultury czy ciekawych faktów na temat każdego z krajów.  Uczniowie mieli okazję porozmawiać o autorytetach, wymienić się poglądami dotyczącymi spraw dla nich ważnych. Uczniowie z Izraela zostali obdarowani symbolicznymi prezentami, które będą przypominać im o tej wizycie. Po warsztatach uczniowie udali się na spacer na Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim, grupa miała możliwość wejść także do budynku dawnej Synagogi.
Dziękujemy wszystkim pomagającym i zaangażowanym, przede wszystkim Pani Dyrektor, nauczycielom języka angielskiego, którzy poprowadzili warsztaty – pani Lidii Chęcińskiej, Dagmarze Kubali, Blance Ciechanowskiej, Beacie Wolskiej i z ZSP nr 1 panu Bartłomiejowi Lipińskiemu oraz Magdalenie Kalisiak a także wszystkim uczniom, którzy z radością i entuzjazmem  uczestniczyli w spotkaniu. Dziękujemy także Referatowi Kultury, Sportu i Promocji Miasta za pamiątki, które mogliśmy przekazać i Centrum Informacji Turystycznej za ulotki, które w ciekawy sposób opisują historię miasta.
 
International meeting in II LO
On Wednesday, 04 September, we had a chance to meet a delegation of about 100 students and teachers from Golda Meir High School in Ness Ziona in Israel. There was an opening ceremony with a school choir and then workshops were organized. The atmosphere in the workshops was really great thanks to wonderful Israeli and Polish students. We also went together for a walk into Old Town and to the Synagogue where students had a chance to listen about history of that place and the family of the last rabbi of Piotrków, Mosze Chaim Lau.
Thank you Golda students for being our guests
powrót