Międzynarodowe spotkanie młodzieży

miedzyspotkanie1819005
We wtorek 25 września 2018 w II LO odbyło się niezwykłe spotkanie. Gościliśmy w murach szkoły delegację ze szkoły Golda Meir High School z miasta partnerskiego Ness Ziona w Izraelu liczącą ponad 100 osób. Uroczyste otwarcie spotkania odbyło się na sali gimnastycznej z udziałem szkolnego chóru dyrygowanego przez panią Renatę Tomę. Gościliśmy także kierownika Referatu Edukacji pana Radosława Kaczmarka.
Po części oficjalnej uczniowie zostali podzieleni na mniejsze grupy i razem z uczniami z II LO a także goszczącymi u nas uczniami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 uczestniczyli w warsztatach. Były to głównie zajęcia integrujące, nastawione na komunikację, wykorzystujące pracę w małych grupach, tak aby uczniowie mieli okazję porozmawiać po angielsku i poznać się lepiej. Poruszane tematy dotyczyły także zagadnień kultury, uczniowie mieli okazję porozmawiać o autorytetach, wymienić się poglądami dotyczącymi spraw dla nich ważnych. Uczniowie z Izraela zostali obdarowani symbolicznymi prezentami, które będą przypominać im o tej wizycie. Po warsztatach uczniowie udali się na spacer na Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim. Przy okazji uczniowie ze szkół polskich starali się opowiedzieć o historii miasta.
Dziękujemy wszystkim pomagającym i zaangażowanym, przede wszystkim Pani Dyrektor, nauczycielom języka angielskiego, którzy poprowadzili warsztaty – pani Lidii Chęcińskiej, Dagmarze Kubali, Blance Ciechanowskiej, Beacie Wolskiej i z ZSP nr 1 panu Bartłomiejowi Lipińskiemu oraz Magdalenie Kalisiak a także wszystkim uczniom, którzy z radością i entuzjazmem  uczestniczyli w spotkaniu. Dziękujemy także Referatowi Kultury, Sportu i Promocji Miasta za pamiątki, które mogliśmy przekazać i Centrum Informacji Turystycznej za ulotki, które w ciekawy sposób opisują historię miasta.