edj19001
26 września 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Tego dnia mogliśmy min. posłuchać różnych języków i nauczyć się kilku słówek. Jednak to nie wszystko!Wszystkie klasy przygotowały z tej okazji różne atrakcje, które pozwoliły nam w zaledwie kilka godzin zwiedzić całą Europę! I tak mogliśmy np. spróbować tradycyjnych potraw kuchni węgierskiej czy francuskiej, podelektować się słodkim smakiem czekolady szwajcarskiej,  napić się  tradycyjnej angielskiej herbatki, posłuchać skocznych dźwięków irlandzkiej muzyki, a nawet podziwiać piękne, regionalne stroje. Wszystkie klasy spisały się na medal! Jesteśmy dumni!

27 września w ramach Programu Patriotycznego SU zorganizował wyjście do kina Helios na seans filmu „Piłsudski”.

4 października nadszedł długo wyczekiwany dzień otrzęsin! Po całym tygodniu zmagań pierwszoklasiści stanęli do ostatecznej rozgrywki. Osiem klas pierwszych rywalizowało w czterech konkurencjach. Na początku uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat szkoły i jej pracowników. Druga konkurencja polegała na goleniu balona i wymagała nie lada precyzji i zręczności. Następnie zawodnicy popisywali się swoją szybkością i zwinnością, biegnąc na czas z jajkiem na łyżce. Ostatnia konkurencja polegała na zaśpiewaniu piosenki nawiązującej do profilu klasy. I miejsce zdobyła klasa Ibg. Drugie miejsce na podium zajęła klasa Icp. Trzecie miejsce zajęły klasy Iag i Icg. Gratulujemy!!! Byliście niepowtarzalni i po raz kolejny udowodniliście, że II LO to najfajniejsza szkoła z najfajniejszymi uczniami.