Dzień Ekologii w II LO

ekolog_3201700001
Z okazji Światowego Dnia Ziemi 2017, odbywającego się pod hasłem: "W kierunku natury", którego tematem przewodnim jest różnorodność biologiczna i zagadnienia związane z jej ochroną, 20.04.2017 odbył się „Dzień Ekologii w II LO”.

Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych (1B,1E, 1F), którzy uczestniczyli w wykładach o tematyce ekologicznej (Drzewa – świadkowie czasu i ludzi, Formy ochrona przyrody w Polsce), przygotowali sesję plakatową n/t:  „Bioróżnorodność i jej zagrożenia, Motywy, koncepcje, sposoby ochrony przyrody” oraz odbyli wycieczki edukacyjne.
Uczniowie klas 1E i 1F na wycieczce do pobliskiego Parku Miejskiego im. Księcia Józefa Poniatowskiego i Ogrodu Botanicznego – zapoznali się z historią obiektu oraz przykładami bioróżnorodności. Uczniowie klasy 1B – odbyli wycieczkę do Piotrkowskiej oczyszczalni ścieków – zwiedzili nowoczesne obiekty, w tym laboratorium badawcze, zapoznali się z tematyką biotechnologii w ochronie środowiska.
Wykłady poprowadził Pan Maciej Sobański z Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, (absolwent naszej szkoły).
Przewodnikiem po Parku Miejskim im. Księcia Józefa Poniatowskiego, który opowiedział o jego historii był Pan Szymon Kwiecień z Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Tryb. (również absolwent naszej szkoły).
Uczniowie Klasy 1A również w tym dniu zapoznali się z tematyką bioróżnorodności – na wycieczce do Łódzkiej Palmiarni.
Klasa 1C – uczestniczyła w wykładzie historycznym i poznawała walory kulturowe regionu w Zamku Królewskim w Piotrkowie Trybunalskim – Muzeum Piotrkowa Trybunalskiego.
Ponadto uczniowie klas 1B, 1A, 1C przygotowywali projekty: plakaty, wystąpienia, prezentacje na tematy ekologiczne – ochrony przyrody: Bioróżnorodność i jej zagrożenia; Motywy, koncepcje, sposoby ochrony przyrody; Formy ochrony przyrody w Polsce na lekcje biologii.