Drzwi otwarte Łodzi Akademickiej

2019-12-05 08_16_51-drzwi otwarte łodzi akademickiej.docx [Tryb zgodności] - Word
13.11.2019 młodzież z klas trzecich z II LO (klasy III B, C, D i F) uczestniczyła w VIII edycji „Drzwi otwartych Łodzi Akademickiej” w Auli Politechniki Łódzkiej oraz w ArtInkubatorze w Łodzi. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez łódzkie uczelnie (Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Medyczny), co najważniejsze nasi uczniowie mogli uczestniczyć w nim bezpłatnie (transport i wyżywienie uczniów były zapewnione przez organizatora).

Wyjazd młodzieży z II LO został zorganizowany przez panią Bożenę Ożarek. Wydarzenie było okazją do zapoznania się z możliwościami jakie dają łódzkie uczelnie (oferta edukacyjna, zasady rekrutacji, baza dydaktyczno-akademicka), a także można było zapoznać się ze specyfiką studiów na różnorodnych wydziałach. Promocji uczelni towarzyszyły prezentacje, wystawy, konkursy, warsztaty, wykłady oraz pokazy.