Co słychać w wolontariacie?

karma dla Schroniska
Możemy powiedzieć, że zima już się skończyła, więc czas rozliczyć się z zaplanowanych akcji zimowych. Już wcześniej przedstawiliśmy informacje dotyczące akcji Szlachetna Paczka i Góra Grosza. W grudniu przekazaliśmy również używane zabawki i książki Krajowemu Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości.
Jak pamiętacie zorganizowaliśmy jedno stoisko w czasie kiermaszu szkolnego (jeszcze raz ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy przynieśli babeczki, ozdoby, mydełka i inne rzeczy). Naszym celem był zakup rzeczy dla Domu Małego Dziecka w Piotrkowie. Pierwszym pomysłem był zakup śliniaczków, ale po rozmowach z Panią Dyrektor tego ośrodka okazało się, że bardziej przydatne będzie zakupienie lekarstw na przeziębienia lub też witamin. Produkty te, jak i parę kolorowanek zostały przekazane w lutym przez opiekunkę wolontariatu Panią Lidię Chęcińską.
Udało nam się także odwiedzić w lutym Oratorium O.O. Bernardynów (11.02.16), gdzie dzielna grupa składająca się z 5 uczniów przeprowadziła kilka zabaw. Zostawiliśmy też trochę słodyczy zakupionych przez opiekunów wolontariatu oraz Małgosię i Anię z III B. Najważniejsze było samo spotkanie z młodzieżą, bowiem dzieciaki miały frajdę z bycia z naszymi uczniami i, choć w czasie zabaw panował lekki harmider, myślę, że wszyscy miło spędzili czas.  Przypomnijmy, że Oratorium to świetlica popołudniowa, gdzie przychodzi codziennie kilkadziesiąt dzieci, zwykle uczniów szkół podstawowych. W świetlicy mogą odrobić lekcje i spędzić czas z rówieśnikami. Wszelka pomoc ze strony młodzieży jest tam mile widziana, można zostać wolontariuszem, który współpracuje regularnie i można pomagać w odrabianiu prac domowych. Myślimy także o tym, aby zorganizować zbiórkę artykułów piśmienniczych, które tam się zawsze przydadzą. Jeśli ktoś z was chciałby pomóc albo macie pomysły, jak współpracować z tą świetlicą proszę o kontakt z opiekunką wolontariatu.
Wiosną chcielibyśmy skoncentrować się na zbiórce korków plastikowych, zatem prosimy o pomoc każdego z was kto ma pomysł na przeprowadzenie takiej akcji.