Centrum Nauki Leonardo da Vinci

centrum_nauki_bch_01
Uczniowie klas trzecich II LO z rozszerzoną biologią i chemią dnia 25 października uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach, gdzie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych oraz zwiedzali wystawę, której tematem przewodnim jest dobrze funkcjonujący ludzki organizm.

Podczas zajęć w laboratorium chemicznym uczniowie poznali w praktyce jedną z metod stosowanych w chemii analitycznej – miareczkowanie alkacymetryczne. Stosując tą metodę doświadczalnie wyznaczali stężenia roztworów kwasów miareczkując je mianowanym roztworem zasady.
Zwiedzając wystawę można było wykonać zaplanowane na kolejnych stacjach interaktywnych zadania lub eksperymenty dotyczące anatomii, funkcjonowania oraz możliwości fizycznych i intelektualnych organizmu człowieka.
Ćwiczenia te były doskonałym powtórzeniem przed egzaminem maturalnym.
Podczas wycieczki opiekę nad młodzieżą sprawowali: E. Kuliczkowska-Hase, A. Gaj oraz P. Jonczyk.