Akadamia z okazji Święta Niepodległości

1
W czwartek  10 listopada 2016 roku  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  Święta Niepodległości. Swoją obecnością zaszczycił nas specjalnie zaproszony na tę uroczystość gość -  pan prof. dr hab. Marek Dutkiewicz  z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, który wygłosił wykład na temat ,,Pierwszych dni niepodległości II Rzeczypospolitej”.
Po wykładzie została zaprezentowana inscenizacja słowno – muzyczna, której hasłem przewodnim była wolność.
Moderatorami uroczystości byli:  Marta Pabin z klasy III c oraz Sergiusz Stasio  z klasy III b.  Uroku całości  akademii  dodał  występ  Chóru  II LO pod kierownictwem  pani Renaty Tomy.  Akompaniament fortepianowy  wykonał   Jakub Krasowiak - uczeń  klasy III c.
Podczas  akademii zabrzmiały  pieśni patriotyczne m.in.  ,, Rota”,  oraz ,,Marsz I Brygady”. W wykonywanie pieśni patriotycznych zaangażowali się również zgromadzeni w sali  nauczyciele  i uczniowie.  Występ solowy zaprezentowały Maria Majewska – uczennica klasy II a – wykonując utwór ,, Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Ponadto  w duecie,  pieśń ,, Miejcie nadzieję”  wykonały Weronika Sokalska i Oliwia Pietruszka. Na koniec  zaprezentowana została  także muzyczno – historyczna prezentacja multimedialna przedstawiająca trudną i długą „drogę” narodu polskiego do odzyskania niepodległości.
Akademia wywarła duże wrażenie na zgromadzonych widzach.
 Akademią  przygotowali: pani prof. Renata Toma  oraz  pan prof. Jacek Żak przy współpracy panów prof. Mateusza Rudzińskiego i Sławomira Wieczorka. Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które wzięły udział  w akademii.