W czasie I semestru przeprowadziliśmy w II LO projekt Młodzi w Akcji. Głównym organizatorem było Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z partnerami, takimi jak Fundacja Banku Zachodniego WBK czy Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. W ramach tego projektu zrealizowano wiele inicjatyw, uczniowie z klasy I C -  Kacper, Patrycja i Julia przeprowadzili wywiad z jedną z uczennic z klasy I F, która była zaangażowana w większość działań, które miały miejsce. Pozwolimy sobie użyć ich artykułu – wywiadu jako podsumowania akcji.
21 marca uczciliśmy w naszej szkole obchody XIX światowego Dnia Poezji. Uczennice z naszej szkoły były wolontariuszkami ŚDP i wzięły udział w różnych inicjatywach przygotowanych przez organizatorów piotrkowskich obchodów tego Dnia, czyli Centrum idei „Ku Demokracji”. Wolontariuszki roznosiły mini-książeczki z „Wierszem dla Ciebie” oraz czytały, recytowały, a nawet śpiewały utwory poetyckie w autobusach MZK podczas poetyckiej podróży z piotrkowianami.

We wtorek 29 marca w naszej szkole odbyła się Debata na temat bezpieczeństwa, poświęcona głównie cyberprzemocy. Jak co roku inicjatorką i organizatorką tego spotkania była pani pedagog Iwona Stefaniuk. W debacie uczestniczyli uczniowie, rodzice, Dyrekcja szkoły i nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście i prelegenci – przedstawiciele Policji i psycholog. Przedstawiciele wszystkich klas uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego obejrzeli film i prezentację na temat cyberprzemocy, wysłuchali prelekcji przedstawicieli Policji oraz krótkiego wystąpienia pani psycholog, która przedstawiła aspekt psychologiczny funkcjonowania młodych ludzi w cyberprzestrzeni.

22.03.2018 odbył się Dzień Przedsiębiorczości. Jest to program jednodniowych wizyt młodzieży w firmach bądź instytucjach pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018. W programie wzięła udział młodzież z klasy 1a, 1b, 1c, 1d, 2b pod opieką pani Blanki Ciechanowskiej, pani Beaty Wolskiej, pani Beaty Sztuk-Gregorczyk i pani Bożeny Ożarek.

07.03.2018 młodzież z klas 2f i 2e pod opieką nauczycieli: Doroty Zielińskiej, Anny Gaj, Beaty Sztuk-Gregorczyk i Bożeny Ożarek wzięła udział w Dniach Otwartych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, pokazach i wykładach poprowadzonych przez pracowników i studentów wydziałów: lekarskiego, farmacji, kosmetologii, dietetyki, pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego.

Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piotrkowie Tryb. informuje, że w dniu 30 marca 2018 roku szkoła będzie nieczynna z powodu odbioru dnia za 06 stycznia 2018 roku.
Olga Zozula, młoda ukraińska śpiewaczka, absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej, uczennica Maureen Scott z Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie zaprosiła do współpracy CHÓR II Liceum, czego efektem był koncert w Miejskim Ośrodku Kultury, który miał miejsce 3 marca 2018 r. W programie znalazły się kompozycje operowe, musicalowe oraz standardy muzyki rozrywkowej.
Dziękujemy, że oddaliście krew. Było to prawdziwe 15 minut chwały. Wiemy, że wymaga to sporo wysiłku aby zostać krwiodawcą i szczerze cenimy czas spędzony 27 lutego. Twoja krew pomoże uratować życie nawet 3 osób. W ich imieniu serdeczne dzięki!!!

W II LO w Piotrkowie Tryb. 27 lutego (wtorek) w godzinach 9.00-12.00 odbędzie się akcja krwiodawstwa. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z panią prof. Dagmarą Kubalą, która zapisuje chętnych do oddania krwi i udziela wszelkich potrzebnych informacji.

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie