Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie informuje o zasadzie przyznawania stypendium szkolnego w roku szkolnym 2018/2019.
Szczegóły przyznawania stypendium oraz wniosek znajdują się w załącznikach.
Grupa uczniów z klasy 1 F została zakwalifikowana do udziału w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych, która odbyła się 12 czerwca 2018 na Zamku Królewskim w Warszawie. Głównym organizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu po raz drugi z prezentacją działań, które zostały zrealizowane w ramach projektu charytatywnego „Pomagaj- uśmiech dawaj!”. Jesienią i zimą zorganizowaliśmy zbiórkę na portalu crowdfundingowym pomagamy.im, której celem było zebranie środków na leczenie i rehabilitację dwójki dzieci – Marysi i Aleksa.
21 maja mieliśmy okazję spotkać się z przedstawicielami English Camp (obozu językowego, który będzie organizowany w ostatnim tygodniu czerwca w Piotrkowie Tryb.). Nasi goście to native speakers, którzy poprowadzili kilka gier i zabaw językowych, pokazując jak w przyjemny sposób można ćwiczyć umiejętności związane ze słuchaniem i mówieniem.
We wtorek 29 maja gościliśmy w naszej szkole delegację z miasta partnerskiego Ness Ziona w Izraelu – panią Rivę Klein, reprezentującą dział edukacji i panią Dinę Feldman. Wizyta była rezultatem współpracy między dwoma miastami partnerskimi i stanowiła część działań, które angażują społeczności szkolne w projekty międzynarodowe.
Uczniowie naszej szkoły zdobyli 3 miejsce w drużynowym konkursie „Pierwszej pomocy medycznej” realizowanym w ramach akcji: „Widzę reaguję 2018” będącej częścią programu „Bezpieczne miasto 2018”.

W piątek 08 czerwca 2018r w godzinach 11:00 – 14:00 , II Liceum Ogólnokształcące – dwukrotny zwycięzca plebiscytu na najfajniejszą szkołę ponadgimnazjalną powiatu piotrkowskiego - organizuje (tradycyjne już) „ŚWIĘTO SZKOŁY”.
Z tej okazji zaprasza gimnazjalistów oraz sympatyków szkoły na wspólne świętowanie.

Od 25 maja 2018r. obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO).

Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piotrkowie Tryb. informuje, że w dniu 30.04.2018 roku szkoła będzie nieczynna z powodu odbioru dnia za 14-04-2018 roku.
23 marca klasy humanistyczne z rozszerzonym przedmiotem: wiedza o społeczeństwie odbyły trzygodzinne spotkanie z radcą prawnym, Panią Agatą Rolką.

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie
tel. 44 732-38-07 fax 44 732-38-06
e-mail: liceum2@liceum2.piotrkow.pl