24-04-2020

Drodzy maturzyści!

DRODZY UCZNIOWIE
Stało się! To już koniec!
Koniec Waszej edukacji w II Liceum Ogólnokształcącym.
Forma naszego rozstania jest nietypowa. Nigdy w moim zawodowym życiu nauczyciela nie doświadczyłam takiego przeżycia, by zdalnie komunikować się
z uczniami z okazji zakończenia nauki szkolnej. Życie nas mocno doświadcza .
W takiej sytuacji możemy dostrzec, jak bardzo odczuwamy brak wzajemnej bliskości, kontaktów. Zauważamy raczej tylko swoje dobre strony.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną przez pedagoga naszej szkoły.

Informacje dla uczniów:
W czasie przerwy świątecznej tj. od 09.04.do.14.04.2020r. - zajęcia lekcyjne nie odbywają się.
Piotrkowskie Centrum Profilaktyczno-Terapeutyczne Pomaranczowa Linia prowadzi dyżury telefoniczne świadcząc wsparcie dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego.
Formy i sposoby pracy:
Zajęcia edukacyjne realizowane będą za pomocą poczty elektronicznej bądź komunikatorów internetowych. Nauczyciele posiadają kontakt z każdym uczniem za pomocą wymienionych metod.
Uczniowie otrzymują materiały ze wskazanym przez nauczyciela czasem na wykonanie poleceń i zadań. Wśród poleceń do wykonania będą znajdować się zadania na ocenę, które uczeń jest zobowiązany odesłać nauczycielowi przedmiotu w określony przez nauczyciela sposób.
Nauczyciele będą wykorzystywać do pracy z uczniami zintegrowaną platformę edukacyjną epodręczniki.pl, strony CKE, inne strony rekomendowane przez MEN oraz własne zasoby.

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY UCZNIOWIE
Epidemia przewróciła nasz świat do góry nogami. Zmieni nasze życie na długi czas.
Informuję Państwa, że rozpoczynamy nauczanie na odległość. Dla każdego z nas to nowe doświadczenie. Myślę, że wspólnie sprostamy temu wyzwaniu.

Drodzy maturzyści!
Przypominamy, że na stronie CKE w poniższych linkach znajdziecie arkusze maturalne z poprzednich lat a także zbiory zadań maturalnych z poszczególnych przedmiotów oraz inne bezcenne materiały edukacyjne.
WARTO SKORZYSTAĆ!!!

W terminie 12.03.2020 do 25.03.2020 zajęcia nauczania indywidualnego są odwołane.

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie