Wytyczne dotyczące przeprowadzania egzaminu maturalnegow maju 2021r. - dukument w załączniku.

Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów – 30.04.2021r.
25-03-2021

koło plastyczne

Wszystkich zainteresowanych rysowaniem, malowaniem, poszukiwaniem własnego stylu i własnej drogi w sztukach wizualnych serdecznie zapraszamy na spotkania koła plastycznego Zainspirowani  -  na razie, niestety, ciągle poprzez aplikację Microsoft Teams. Podczas ostatnich kilku naszych zajęć analizujemy zasady uzyskiwania głębi w rysunku – kredkami pastelowymi suchymi i mokrymi. Ciągle też pracujemy nad  łączeniem różnych technik – na przykład akwareli i pisaków akrylowych. Jak zawsze, ćwiczymy się także w precyzyjnym szkicu ołówkiem.
Uprzejmie informujemy, iż od marca 2021 wprowadziliśmy dodatkowo (oprócz dokumentacji tradycyjnej) dziennik elektroniczny dla uczniów i rodziców.
Informacje dotyczące frekwencji i ocen będą systematycznie uzupełniane przez nauczycieli w dzienniku elektronicznym.

Link do dziennika: https://uonetplus.vulcan.net.pl/piotrkowtrybunalski

Szanowni Państwo przy wpłatach na Radę Rodziców należy podać w tytule wpłaty: imię i nazwisko ucznia oraz klasę.
Wpłat należy dokonywać na konto:
PKO BP 69 1020 3916 0000 0102 0021 9329

Nasza szkoła promuje honorowe oddawanie krwi od kilku lat. W roku 2020/2021  ze względu na aktualną sytuacje epidemiologiczną nie będzie możliwy pobór krwi na terenie szkoły, ale uczniowie z kl.3 chcący oddać krew mogą osobiście zgłosić się do  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Piotrkowie Tryb. w grupkach  4-osobowych.
11-01-2021

szczepimy się

Trwa Narodowy Program Szczepień przeciw Covid-19. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem i do zgłaszania się.

Na zajęciach języka polskiego w trudnym okresie nauki zdalnej staramy się łączyć przyjemne z pożytecznym. W klasach pierwszych analizując rozwój książki średniowiecznej poznaliśmy budowę ówczesnych kodeksów. Dowiedzieliśmy się, czym są inkrustacje ozdabiające drewniane okładki księgi – drogimi kamieniami, metalem i skórą. Poznaliśmy także iluminacje wewnątrz księgi, czyli zdobienia kart kodeksu w postaci precyzyjnych rysunków na marginesach ilustrujących tekst biblijny. Pierwsza litera, czyli inicjał rozpoczynający stronicę tekstu, również była bogato zdobiona, zawierała w sobie ornamenty roślinne, zwierzęce lub nawiązujące do wzorców osobowych epoki.

ul. S. Żeromskiego 11
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie
tel. 44 732-38-07 fax 44 732-38-06
e-mail: liceum2@liceum2.piotrkow.pl