II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Marii Skłodowskiej - Curie

26-06-2020

Drodzy uczniowie!

Kolejny rok szkolny dobiegł końca. Ten był szczególny.
Najważniejsze, że wspólnie daliśmy radę.
Osiągnęliśmy bowiem wiele.
Jesteście źródłem dużych i małych sukcesów. Na uwagę zasługują Wasze sukcesy w olimpiadach i konkursach.

List Ministra Edukacji Narodowej
Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w salach lekcyjnych wyznaczonych na zebrania z rodzicami o godz.:
8.00 – 1AP, 1BP, 1CP ,1DP
10.00 – 1AG, 1BG, 1CG, 1DG
12.00 – 2A, 2B, 2C, 2E, 2F
Uczniowie wchodzą do szkoły do wyznaczonych sal wg. kolejności z listy dziennika lekcyjnego co 5 minut.
Uczniowie wchodzą do szkoły pojedynczo wejściem od strony boiska, a wychodzą wyjściem głównym. Przy wejściu do szkoły uczeń zobowiązany jest posiadać maseczkę ochronną,  zachować dystans społeczny 1,5m oraz zdezynfekować ręce.
Uczniowie nie mogą gromadzić się przed wejściem i po wyjściu ze szkoły.

II Liceum zaprasza kwitnąco!
 Ruszyła rekrutacja do II Liceum Ogólnokształcącego! Jak sobie poradzić z tym trudnym zadaniem? Wbrew pozorom, to bardzo proste – poniżej przeprowadzimy Was krok po kroku po procedurze rekrutacyjnej.

Od 15 czerwca 2020r. możecie już zarejestrować się do systemu naboru elektronicznego Vulcan na stronie: https://lodzkie.edu.com.pl/kandydat wybierając z menu: Zgłoś kandydaturę lub zaloguj się jeżeli otrzymaliście login i hasło od administratora z Waszej szkoły podstawowej.

Do 26 czerwca br. przedłużyliśmy przerwę w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie nadal odbywała się na odległość. Ponadto wznawiamy działalność domów wczasów dziecięcych, przedszkoli oraz szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych. Uruchamiamy również możliwość zakwaterowania uczniów w internacie zorganizowanym w centrum kształcenia zawodowego. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia w tym zakresie.

O czym należy pamiętać podczas egzaminu
WAŻNY KOMUNIKAT!!!
Maturzysta musi zabrać ze sobą na każdy egzamin:
  • dowód osobisty,
  • długopis z czarnym wkładem (najlepiej kilka – 2,3)
  • kalkulator prosty,
  • linijkę,
  • paski kodowe (rozdane w czasie pierwszego egzaminu w dn. 08.06)
Zalecamy ciepłe ubranie (ze względu na temperaturę w budynku szkoły) J
Obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia do szkoły urządzeń telekomunikacyjnych!

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej szkole. Pobierz film z prezentacją o II LO.
Kliknij na grafikę aby pobrać plik.
Dzisiaj miał się odbyć dzień otwarty w naszej szkole. Z radością chcieliśmy Was przywitać w naszych murach i zaprezentować ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny. Niestety panująca na świecie pandemia skutecznie nam to uniemożliwiła i z wiadomych względów nasze bezpośrednie spotkanie nie jest obecnie możliwe.
Dzień otwarty stwarza okazję, aby poznać szkołę i opinie naszych licealistów oraz porównać je z własnymi oczekiwaniami, jak również znaleźć  odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Profile planowanych klas wraz z opisami publikujemy dla Was tutaj. Szczegóły rekrutacji będą zamieszczane na bieżąco. Natomiast w kolejnych dniach postaramy się pokazać migawki z życia szkoły. Poznacie pasje i zainteresowania naszych uczniów, które niebawem sami będziecie mogli rozwijać.

ul. S. Żeromskiego 11
97-300 Piotrków Trybunalski
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie
tel. 44 732-38-07 fax 44 732-38-06