II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Tryb.
im. Marii Skłodowskiej - Curie

24.01.2018 klasy 2c i 2a pod opieką p. Izabeli Jarzęckiej, p.Blanki Ciechanowskiej i p.Bożeny Ożarek wzięły udział w zwiedzaniu wystawy o życiu i twórczości Leonarda da Vinci pt: "Energia umysłu", która była prezentowana w Centrum Nauki i Techniki w Łodzi. Uczniowie wzięli udział w wykładzie pt: "Łódź w twórczości poetów i pisarzy" na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz w zwiedzaniu Uniwersytetu Łódzkiego.
21 grudnia mogliśmy w naszej szkole poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę, gdyż, jak co roku, został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski kiermasz bożonarodzeniowy. Celem tej inicjatywy jest oczywiście wprowadzenie świątecznego nastroju, ale przede wszystkim zebranie funduszy dla potrzebujących. Tak, jak w ubiegłym roku część zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na realizację zadań zaplanowanych przez SU na ten rok szkolny, a pozostałe zostaną przekazane Wolontariatowi szkolnemu.
22 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe przygotowane przez katechetów wraz z uczniami. Inscenizacja w formie tradycyjnych jasełek pomogła wszystkim zebranym w ponownym odkrywaniu tajemnicy Bożego Narodzenia i stanowiła przypomnienie cudu, który stał się w Betlejem.
5 grudnia w naszej szkole  został  zorganizowany coroczny Konkurs wiedzy o Patronce i historii szkoły, w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Jak co roku organizacją konkursu zajęła się pani Małgorzata Kudyba. Konkurs ten pozwolił wyłonić zwycięzcę, a więc klasę, która najbardziej się już zakorzeniła w naszych szkolnych murach, dzięki poznaniu historii szkoły oraz życia i działalności naukowej patronki naszego liceum -Marii Skłodowskiej - Curie.  
28. listopada 2017r klasy IIa, Ie i trzech uczniów z klasy IIb pod opieką nauczycieli pani Blanki Ciechanowskiej, pani Beaty Sztuk-Gregorczyk i pani Bożeny Ożarek odwiedziły Sejm i Centrum Nauki Kopernika w Warszawie.
W ubiegły czwartek, 28 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli :p.K. Szczepańskiej, p. B. Ciechanowskiej i szkolnego koordynatora  do spraw edukacji prawnej -p. M. Szamburskiej udali się do Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim.
Uczniowie klas trzecich II LO z rozszerzoną biologią i chemią dnia 25 października uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach, gdzie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych oraz zwiedzali wystawę, której tematem przewodnim jest dobrze funkcjonujący ludzki organizm.
 
3,4,5 listopada 2017r pięć uczennic z naszego liceum Agnieszka z klasy 3b, oraz Patrycja, Klaudia, Natalia i Klaudia z klasy 3d wzięło udział wydarzeniu pt. "Zasmakuj studiowania w Łodzi".
Sekcja wolontariatu 2 LO w poniedziałek 23.10. 17 zorganizowała spotkanie z przedstawicielami Koła Wolontariatu Polskiego Stowarzyszenia POMOC,  w którym uczestniczyli uczniowie z klasy I F. Celem spotkania było zaprezentowanie działalności stowarzyszenia i różnych możliwości zaangażowania się w pracę z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną.

Kontakt

ul. S. Żeromskiego 11
97-300 Piotrków Trybunalski
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie
tel. 44 732-38-07 fax 44 732-38-06
e-mail: liceum2@liceum2.piotrkow.pl

Konto: 26 1560 0013 2324 5280 2000 0001

Wtorek 20 lutego 2018

Leon, Ludomira, Leona, Aulus

Na skróty